Pożyczki pozabankowe wcale nie muszą być droższe

Święta Bożego Narodzenia to czas żniw dla banków. Nic dziwnego, bowiem nie każdego stać na kupno wymarzonych prezentów dzieci, czy przygotowania wigilijnej kolacji składającej się z dwunastu potraw. Dlatego też tak wielu Polaków ustawia się w długich kolejkach i czeka na rozpatrzenie wniosku o pożyczkę gotówkową. Sumy zazwyczaj są niewielkie, podobnie zresztą jak i okres kredytowania.

Najbardziej zależy im na czasie, chcą szybko dostać pieniądze, żeby ze wszystkim zdążyć na czas. Alternatywą dla pożyczek bankowych są pożyczki pozabankowe oraz prywatne. Najczęściej korzystają z nich osoby, którym bardzo się spieszy, nie chcą przegapić atrakcyjnej okazji do kupna czegoś, a także Ci, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z oferty banków. Bo przecież zalegających w BIK-u czy posiadających złą historię kredytową nie brakuje. A przecież są instytucje, które mogą im pomóc w zdobyciu pieniędzy.

Pożyczki pozabankowe wcale nie muszą być droższe od tych bankowych, chociaż panuje takie społeczne przekonanie. Jeśli zapożyczamy się u osoby prywatnej to zawsze istnieje możliwość, żeby się dogadać, ustalić indywidualne warunki, wysokość oprocentowania. Ty samym pożyczka pozabankowa może być dla nas nie tylko szybszym, ale i korzystniejszym rozwiązaniem. Należy pamiętać o tym, żeby dokładnie przeczytać umowę, regulamin udzielania pożyczki, a następnie trzymać się terminów rat. Bo należy pamiętać, że pożyczka to tylko jednorazowy zastrzyk gotówki, który następnie trzeba spłacać przez kilka czy kilkanaście miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>